Wydanie nr 7 z dnia 20.02.2020

Nadchodzą strefy płatnego parkowania

JUŻ NIEDŁUGO NIE ZA DARMO

Jeszcze w pierwszym półroczu tego roku w Żywcu mają być stopniowo wprowadzane strefy płatnego parkowania. Mimo że czas jest nieodległy, więcej jest przy tym niewiadomych niż wiadomych.

 

 

 

 


Rośnie koalicja przeciw spalarniom

NIE CHCĄ „DOLINY ŚMIERCI”

Już do sześciu organizacji poszerzona została koalicja na rzecz ochrony powietrza i zdrowia mieszkańców miasta Żywca i jego okolic. Wszystkie sprzeciwiają się budowie spalarni/ciepłowni. Jak podkreślają, nie chcą, aby konsekwencją było powstanie na Żywiecczyźnie „doliny śmierci”.


Lepiej śmieci segregować…

ROZLICZANIE ZA IGNOROWANIE

Od 1 stycznia tego roku śmieci musi segregować każdy. Jeśli nie, trzeba będzie słono zapłacić za ich odbiór.


Cięcina: z promilami i bez prawka

BRAWUROWA JAZDA

W Cięcinie doszło do wypadku, w którym ucierpiało dwóch mężczyzn. Kierowca, a raczej drogowy bandyta, był pijany i nie miał prawa jazdy.

 

 

 

 

 

 


Dlaczego w MZK nie było „kanarów”?

BILETY BEZ KONTROLI

Przez dwa tygodnie w autobusach spółki Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu w ogóle nie pojawiali się kontrolerzy. Część kierowców w obawie, że będą musieli jeszcze dodatkowo sprawdzać bilety, podniosła alarm. Zwrócili też uwagę, że pasażerowie mogą przestać kupować bilety. Co na to MZK?

 

 


Po odcinku programu „Kasta”

SĘDZIOWIE OBURZENI

Sędziowie bielskiego Sądu Rejonowego zaprotestowali przeciwko emisji jednego z odcinków telewizyjnego programu „Kasta”.


Krok do odmulenia Jeziora Żywieckiego

JEST DECYZJA!

Po 2,5 roku burmistrz Żywca Antoni Szlagor wydał wreszcie decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na odmulenie Jeziora Żywieckiego. Co dalej?

 

 

 

 

 

 


Ania z brązem i…

ZŁOTO SZCZEPANA

Po raz pierwszy w karierze Szczepan Kupczak z Juszczyny zdobył złoty medal mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej! Z kolei w skokach narciarskich kobiet po brązowy krążek sięgnęła Anna Twardosz z Olimpijczyka Gilowice.

 

 

 

 

 


99 lat żywej legendy Koszarawy Żywiec

ZDROWIA, PANIE KAZIMIERZU!

99. urodziny obchodził w poniedziałek, 17 lutego, Kazimierz Polak z Żywca. To żywa legenda TS Koszarawy Żywiec, czyli najstarszego klubu piłkarskiego na Żywiecczyźnie.

 

 

 

 

 

 

E-wydanie