Wydanie nr 8 z dnia 22.02.2018

DROGOWA ROZRÓBA

Wieprz: kraksa osobówki, busa i… pociągu

Najpierw doprowadził do czołowego zderzenia podczas bezmyślnej próby wyprzedzania, a potem w drzewo, które przewrócił jego samochód, wjechał… pociąg osobowy.

 

 

 

 


SĄ DOWODY NA… WILKI

Lubią zaglądać do Lipowej

Pięć miesięcy temu pisaliśmy artykuł ze znakiem zapytania. Ale teraz wątpliwości zostały rozwiane. Są już niezbite dowody na to, że w Lipowej pojawiają się wilki!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


POSZŁO O PODWYŻKI

Żywiec Sporysz: oflagowana Śrubena

Przy ogrodzeniu spółki Śrubena Unia przy ulicy Grunwaldzkiej w Żywcu pojawiły się flagi „Solidarności” oraz baner z napisem „Akcja protestacyjna”. Spór dotyczy podwyżek.

 

 

 


NAPĘD DLA MOSZCZANICY?

Ekologiczna Arka

Inwestycja ta ma całkowicie zmienić oblicze nieco podupadłej Moszczanicy, dzielnicy Żywca, i sprawić, że pojawią się tutaj licznie eko-turyści. Tak przynajmniej widzą to powiatowi włodarze.

 

 

 


RAJCZA W KOLEJCE

Nowa karetka dla Jeleśni

O nową karetkę wzbogacił się Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Nowy ambulans zmienił mocno wyeksploatowany dotychczasowy pojazd w zespole wyjazdowym w Jeleśni. Tymczasem na „już” potrzebna jest wymiana kolejnej karetki – w Rajczy.

 

 

 


ŚWIETLICA LŚNI

W Juszczynie się doczekali

W Juszczynie po gruntownym remoncie otwarto świetlicę w budynku miejscowego Domu Ludowego. Mieszkańcy przecierają oczy ze zdumienia, jak bardzo się zmieniła.

 

 

 


ZŁOCI CHŁOPCY

Popis Pawła Twardosza i Mateusza Pieli

Z kilkoma medalami, w tym aż pięcioma złotymi za sprawą Pawła Twardosza i Mateusza Pieli, wracają reprezentanci Żywiecczyzny z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018.


DUDY NA LIŚCIE!

Kolejne dziedzictwo kulturowe z Żywiecczyzny

Umiejętność gry na dudach żywieckich oraz sposób ich wytwarzania zostały wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego!

 

 

 

 

 

 

 


MIŁOŚĆ POLSKO-INDYJSKA

Co Hindusi kręcili w Zwardoniu?

Na Podbeskidziu pojawiła się grupa filmowców i aktorów z Bollywood, którzy między innymi w Zwardoniu kręcili zdjęcia do filmu „Nie Means Nie”.

E-wydanie