Wydanie nr 8 z dnia 21.02.2019

Nasz plebiscyt na finiszu

OSTATNIA SZANSA!

Drugi etap „Plebiscytu na najbardziej lubianego sołtysa powiatu żywieckiego 2019” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” powoli zbliża się do mety. W aktualnym numerze ostatnia szansa na wycięcie kuponu, za pomocą którego możecie głosować na jednego z sołtysów z wyłonionej w pierwszym etapie Złotej Trójki!


Gwałt zbiorowy w Pewli Ślemieńskiej? (cd.)

PROCES ROZPOCZĘTY

We wtorek, 19 lutego, przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej rozpoczął się proces w sprawie gwałtu zbiorowego, do którego miało dojść w maju ubiegłego roku w Pewli Ślemieńskiej.


Ekspresówką pod prąd

SZALENIEC!

Oby ten drogowy bandyta więcej nie wsiadł za kółko. Choć ledwo trzymał się na nogach, wsiadł do samochodu i wjechał na ekspresówkę. Pod prąd!

 

 

 

 

 


Grzywna ich nie ominie

OSIEDLOWA SAMOWOLKA

Na żywieckim osiedlu Młodych wprowadzono ruch jednokierunkowy. Jednak kierowcy ani myślą zmieniać swoich przyzwyczajeń i w praktyce mamy tam dzisiaj nielegalny ruch w obu kierunkach. Buntowników grzywny jednak nie ominą…

 

 

 


Pierwsze karty odkryte

KTO DO DUŻEJ KASY?

Ruszyła giełda nazwisk osób, które miałyby kandydować w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego na kadencję 2019-2024. Kto z naszego regionu przymierza się do kandydowania?

 

 

 


Bierna: po korytarzach hula wiatr

SZKOŁA POD NÓŻ

Zaczął się proces likwidacji szkoły w Biernej (gmina Łodygowice). Powodem jest… brak uczniów.


Poseł nie zapłacił podatku

RIO SIĘ UPOMNIAŁA

Poseł Kazimierz Matuszny (PiS) z Milówki nie zapłacił podatku za wyciąg narciarski w Kamesznicy. Sprawę ujawniła Regionalna Izba Obrachunkowa po kompleksowej kontroli w Urzędzie Gminy Milówka. Poseł tłumaczy, że nie wiedział, iż musi płacić podatek za wyciąg i podkreśla, że nie wiedzieli o tym nawet gminni urzędnicy.

 

 


CZWARTA DO GOK-u

Z początkiem lutego Anna Góra zastąpiła Annę Wilczęgę na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Koszarawie. Wybór nowej dyrektorki wzbudził spore zdziwienie wśród mieszkańców, bo spośród trzech osób biorących udział w konkursie na to stanowisko wójt Czesław Majdak wybrał… czwartą!

 

 


Międzybrodzie Bialskie: Towarzystwo prężnie działa

PAMIĘTAJĄ O PRZODKACH

Założone w 1985 roku Towarzystwo Miłośników Międzybrodzia już niedługo skończy 35 lat. – Założycielem był nieżyjący Mieczysław Czulak, społecznik i pasjonat Międzybrodzia Bialskiego. Ocalić od zapomnienia historię naszych przodków – to było jego motto – mówi Danuta Sikor, członkini zarządu TMM.

 

 

 


Biathlonowe nadzieje

ZŁOTA MARTYNA

„Gorący” okres mieli ostatnio młodziczki i młodzicy z BLKS-u Żywiec. Startowali między innymi w mistrzostwach województwa śląskiego w biathlonie, w których po dwa złote medale sięgnęła Martyna Lichosyt.

 

 

 

 

 

 

 

E-wydanie