Wydanie nr 8 z dnia 25.02.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PODWYŻKI ZA PODWYŻKAMI

2021 rok powitał mieszkańców zdecydowanej większości gmin Żywiecczyzny podwyżkami podatków od nieruchomości, opłat za wodę i ścieki, a także, co wzbudza najwięcej emocji, za śmieci.


NA PIECHOTĘ DO POŻARU

Całkowicie spłonął domek letniskowy w Kocierzu Rychwałdzkim, w którym mieszkały dwie osoby. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Soblówka i Złatna: problem dla turystów, problem dla mieszkańców

ZAMIESZANIE Z PARKOWANIEM

Mieszkańcy Soblówki i Złatnej skarżą się na coraz większe zamieszanie z parkowaniem w tych miejscowościach turystów. Władze gminy Ujsoły próbują opanować problem.


KOMENDANT ODCHODZI

Po ośmiu latach szefowania powiatowej policji w Żywcu, na emeryturę odchodzi młodszy inspektor Michał Łukasik.


Gilowice: skargi na opiekę medyczną

KONKURENCYJNA PRZYCHODNIA!

Jeszcze niedawno w Gilowicach i Rychwałdzie były ogromne kłopoty z ośrodkami zdrowia prowadzonymi przez firmę InterHealth Canada. Teraz firma deklaruje poprawę, a za kilka tygodni w Gilowicach pojawić ma się drugi konkurencyjny ośrodek zdrowia prowadzony przez spółkę lekarską z powiatu suskiego!


200 LAT DLA PANA KAZIMIERZA!

Piłkarz, działacz, sędzia i kronikarz klubowy Kazimierz Polak z Żywca świętował w ubiegłym tygodniu setne urodziny! Jak zwykło się o nim mówić w żywieckim środowisku piłkarskim, to żywa legenda Koszarawy Żywiec.


STALOVE TUŻ ZA PODIUM

Niestety, bez medalu wróciły juniorki TS Stal Śrubiarnia/SMS ŻAPN Żywiec z finału Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorek w Dąbrowie Górniczej. W finale StaLOVE zajęły czwarte miejsce.

 

 

 

E-wydanie