Wydanie nr 8 z dnia 27.02.2020

Fundacja Równość apeluje do starosty:

NIE PRZYJMUJCIE TEJ KARTY!

Fundacja Równość.org.pl zaapelowała do starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty oraz radnych powiatowych, aby nie podejmowali projektu uchwały w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin, która w całej Polsce wzbudza coraz więcej kontrowersji.

 

 

 

 

 


Gmina Łodygowice: ciepłowni nie będzie

WÓJT KONTRA PLOTKI

– W związku z pojawiającymi się informacjami dotyczącymi budowy spalarni odpadów lub ciepłowni opartej o technologię wykorzystywania odpadów (…) informujemy, że taka inwestycja nie jest realizowana ani planowana na terenie gminy Łodygowice – oświadczył wójt Andrzej Pitera.


Kontrola wyciągów na Żywiecczyźnie

SĄ ZASTRZEŻENIA

Wobec aż 12 obiektów w ośrodkach narciarskich na Żywiecczyźnie wszczęte będzie postępowanie administracyjne, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. To efekt trwającej kontroli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Żywcu.


Wiara, która góry przenosi

BUDZENIE SZYMONA

2,5 roku temu Magdalenie i Michałowi Sarnom z Milówki zawalił się świat. Usłyszeli, że ich najmłodszy synek Szymon cierpi na autyzm. Lekarze oznajmili, że to choroba nieuleczalna i trzeba się z nią pogodzić. Rodzice uznali jednak, że to niemożliwe, aby w XXI wieku nie można było pomóc dziecku…

 

 

 

 

 

 


Gmina Koszarawa: wątpliwości radnych

KONTROWERSJE WOKÓŁ NABORU

Część radnych gminy Koszarawa zastanawia się, czy jeden z ogłoszonych konkursów na stanowisko pracy w Urzędzie Gminy nie był zrobiony pod konkretną osobę. Co na to wójt?


Po oblaniu pomnika w Milówce

JEST WYROK

Grzywna w wysokości tysiąca złotych i naprawienie szkody – to wyrok, jaki usłyszał 50-letni Mirosław D. za oblanie czerwoną farbą pomnika żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w Milówce.


Gmina Ślemień: cenzura czy awaria?

PRZERWANA TRANSMISJA

Część mieszkańców Ślemienia zastanawia się, czy miejscowi samorządowcy nie wprowadzili właśnie w tej gminie… cenzury. Dlaczego?


Szare: szkołę poprowadzi fundacja

PRZEKAZANIE PRZEGŁOSOWANE

Stało się. Od września tego roku Szkoła Podstawowa w Szarem przejdzie „na garnuszek” Fundacji Elementarz z Katowic.


W żywieckim kinie Janosik

ŚRODY BEZ CHRUPANIA

W żywieckim kinie Janosik ogłoszono, że środy będą bez… chrupania. O co chodzi?

 

 

 

 

 

 


Przedszkole przed przeprowadzką

Z BESKIDZKIEJ NA BESKIDZKĄ

Szykują się przenosiny przedszkola, które działa w Międzybrodziu Żywieckim – do szkoły podstawowej w tej samej miejscowości.


Święto w Żabnicy

60 LAT KGW

To było wielkie wydarzenie w Żabnicy. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich świętowało 60-lecie działalności.

E-wydanie