Wydanie nr 9 z dnia 01.03.2018

SZUKAMY IDEALNYCH NAUCZYCIELI

Znasz takich? Zgłoś ich do plebiscytu „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”!

Nauczyciel z prawdziwego zdarzenia – jeśli taki jest w Twoim otoczeniu, koniecznie zgłoś go do „Plebiscytu na Najlepszego Nauczyciela Powiatu Żywieckiego 2017/2018” według czytelników „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej”!

 


GDZIE „ODLECIAŁ” DRON?

Rok temu badał powietrze, ale…

Przed rokiem było wiele szumu, chwalenia się, a wręcz „zadymy”. Wszystko z powodu drona, który miał w Żywcu skutecznie pomagać w zwalczaniu „produkcji” smogu. Minął rok i… wyszły nici.

 

 

 

 


AWANTURA O SZKOŁĘ

Niespokojna Koszarawa

Zawrzało w Koszarawie. Poszło o przyszłość budynku byłego Gimnazjum w centrum tej miejscowości. Wójt Władysław Puda chce od września bezprzetargowo wydzierżawić część gmachu prywatnej szkole sportowej z Żywca. Niektórzy radni są zaskoczeni pomysłem.

 

 


UKRÓCĄ NIEDZIELNE ZAKUPY

Zanim pocałujesz klamkę galerii

Od marca zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące niedziel z zakazem handlowania. Pierwsza taka przypadnie 11 marca. Kiedy i gdzie możemy się natknąć na zamknięte sklepy?


BATALIA O SOŁĘ

Ujsoły: jak nazywa się rzeczka?

Dla 75-letniego Jana Kotrysa ciek płynący przez Ujsoły to rzeka Soła. Dlatego od lat czyni starania, aby tak właśnie był nazywany.

 

 

 

 


CIEKAWY OBRÓT SPRAWY

Szkoła w Ślemieniu: pokazy, a po chwili alarm!

Bardzo nietypowa sytuacja przydarzyła się strażakom z OSP Ślemień. Najpierw w miejscowej szkole przeprowadzili pokazy, a potem wrócili w to samo miejsce na… prawdziwą akcję!

 

 

 


STARTUJĄ KLUBY SENIORA

Łodygowice, Pietrzykowice: chętnych sporo

W marcu w gminie Łodygowice zaczną działać dwa Kluby Seniora. Zaoferują mieszkańcom spory wachlarz różnorodnych zajęć.


PODIUM BYŁO BLISKO

Mateusz Piela w Nadziejach Olimpijskich

Niewiele zabrakło do podium biathloniście Mateuszowi Pieli z BLKS-u Żywiec, który znalazł się w składzie reprezentacji Polski na zawodach „Nadzieje Olimpijskie” w czeskim Letohradzie.

 

 

 

 

 

 

 


STRZELALI „CELUJĄCO”!

Łucznik królem Mistrzostw Polski

5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe medale – to „łup”, jaki zdobyli zawodnicy Łucznika Żywiec podczas Halowych Mistrzostw Polski w Łucznictwie w Wilkowicach!

E-wydanie