Wydanie nr 9 z dnia 28.02.2019

Soblówka: stracili dach nad głową

KOSZMARNA POBUDKA

Wcześnie rano w Soblówce doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Zamieszkująca go rodzina w porę się ewakuowała. Niestety, została bez dachu nad głową.

 

 

 

 

 

 


Nie żyje mieszkaniec Żabnicy

OFIARA CZADU

Na ratunek było już za późno i lekarz mógł tylko stwierdzić zgon. Mieszkaniec Żabnicy śmiertelnie zatruł się czadem.


Pewel Wielka: mieli dużo szczęścia

AUTEM DO RZEKI

Świeżo upieczony kierowca najwyraźniej nie jechał zbyt ostrożnie. Podróż zakończył w rzece.

 

 

 

 

 

 

 


„Narobiła tylu głupot”

FAŁSZYWE UMOWY?

Nigdy nie przekroczyła progu żywieckiego salonu sieci Play, a okazało się, że „podpisała” tam umowę na usługi telefoniczne i teraz jest ścigana przez windykatorów. Podejrzewa, że jej dane zostały przekazane przez pracownicę żywieckiej firmy kredytowej. Śledczy sprawdzają niemal sto umów, z których część może być sfałszowana.


Łodygowice: policja i WIOŚ badają

CUCHNĄCE ODPADY NA POLACH

W kilku miejscach w Łodygowicach i na pograniczu z Pietrzykowicami ktoś wysypał ogromne połacie cuchnących odpadów niewiadomego pochodzenia. Sprawą zajmują się policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

 

 

 


W Koszarawie Cichej

PRZEDSZKOLE DO LIKWIDACJI

Radni gminy Koszarawa podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Przedszkola nr 2 w Koszarawie Cichej. To placówka, która wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Obecnie uczęszcza do niej 7 dzieci.


Śląskie nie tylko śląskie?

DOPOMINAJĄ SIĘ O MAŁOPOLSKĘ

Dziesięć organizacji domaga się zmiany nazwy województwa śląskiego na śląsko-małopolskie. Petycja w tej sprawie trafiła do marszałka, wojewody śląskiego i najwyższych władz w państwie.

 

 

 

 


Żywiec: będzie referendum? (cd.)

BURMISTRZ ZŁOŻY WNIOSEK

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zapowiada zorganizowanie referendum w sprawie planów budowy ciepłowni na biomasę i rdf w dzielnicach Kabaty i Sporysz. Wśród mieszkańców instalacje te określane są jako spalarnie i wzbudzają wiele kontrowersji.


Giną w zaspach i na drogach

ZIMOWA MĘKA

Martwe sarny czy jelenie na poboczach dróg i w lasach. Potrącone przez samochody albo zamęczone przez goniące je psy. To niestety nierzadki widok na Żywiecczyźnie, szczególnie zimą.

 

 

 

 

 


Gmina Milówka: 15 mostów „do raportu”

NALOT INSPEKTORÓW

Niezłe „trzepanie” czeka za miesiąc urzędników gminy Milówka. Dziwnym trafem przyjedzie tu kontrola z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Żywcu. Inspektorzy sprawdzą aż 15 gminnych mostów!


Gmina Łękawica: na zakończenie kursu

TABLETY W PREZENCIE

40 seniorów z gminy Łękawica otrzymało bezpłatne tablety! Wręczono je podczas podsumowania trzymiesięcznego kursu komputerowego, w którym starsi mieszkańcy gminy uczestniczyli.


Na mistrzostwach Polski w Wilkowicach

DWIE SETKI ŁUCZNIKÓW

Mimo że Łucznik Żywiec wygrał klasyfikację medalową, po Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie w Wilkowicach pozostał niedosyt.

E-wydanie