Wydanie nr 9 z dnia 5.03.2020

Koalicja po spotkaniu * Będzie sąd?

BURMISTRZ I UFO

Kolejna odsłona z cyklu burzy wokół ciepłowni/spalarni w Żywcu. W piątek, 28 lutego, odbyło się spotkanie przeciwników budowy tych instalacji, a w poniedziałek, 2 marca, burmistrz Antoni Szlagor zapowiedział, że pójdzie do… sądu.


Świnna: straty są duże

DOM W OGNIU

W poniedziałek, 2 marca, około w 1.30 w nocy do dyżurnego straży pożarnej w Żywcu dotarła informacja o pożarze domu mieszkalnego w Świnnej. Gdy wozy strażackie dotarły na miejsce, w ogniu stało poddasze budynku, a płomienie zaczynały penetrować już niższą – parterową – kondygnację.

 

 

 

 

 


„Kwasy” wokół… koronawirusa

JEST GOTOWOŚĆ?

Czy koronawirus zbliża się do Żywiecczyzny? W Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Z kolei w żywieckim Szpitalu Powiatowym wprowadzono ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów. A w tle tego wszystkiego mamy… kolejną odsłonę spięcia pomiędzy burmistrzem Antonim Szlagorem a starostą Andrzejem Kalatą.


Fizjoterapeuci i ratownicy medyczni chcą podwyżek

STRAJK WISI W POWIETRZU

Od tygodnia w ponownym sporze zbiorowym ze swoją dyrekcją są fizjoterapeuci z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu. Chodzi o podwyżki. O większe pensje upomnieli się również ratownicy medyczni z Działu Pomocy Doraźnej, czyli żywieckiego pogotowia ratunkowego, który wchodzi w skład ZZOZ-u.

 

 


Co się wydarzyło w Koszarawie?

KONTROWERSYJNE REKOLEKCJE

W diecezji bielsko-żywieckiej wprowadzany jest nowy program przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Integralną jego częścią są rekolekcje wyjazdowe. Od września uczestniczyło w nich ponad dwustu młodych ludzi. Jeden z ostatnich wyjazdów stał się głośny, ponieważ zdaniem rodziców niektórych z jego uczestników, zdrowie dzieci było zagrożone.


Gmina Jeleśnia: za obronę szkół?

ODWOŁANI

Do sporej „czystki” doszło w Radzie Gminy Jeleśnia. Większość radnych, która popiera wójt Annę Wasilewską, odwołała trzech przewodniczących komisji z opozycji i całą Komisję Rewizyjną.


PRZYMIARKI DO STREF

W ubiegłym tygodniu burmistrz Antoni Szlagor ujawnił sporo szczegółów dotyczących wprowadzenia stref płatnego parkowania w Żywcu. Samorządowcy przymierzają się, by wprowadzić dwie strefy.


Zaskakująca petycja do radnych

CHRYSTUS KRÓLEM POLSKI?

Do rad powiatu i gmin na Żywiecczyźnie trafiła petycja od radcy prawnej Renaty Sutor z Rabki-Zdroju. Kobieta zwraca się, by radni poparli jej wniosek do Konferencji Episkopatu Polski o dokonanie pełnej intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski…

 

 

 

 

 

 


Żywiec, gmina Radziechowy-Wieprz: pracownicy oświaty chcą podwyżki

CZY TO JEST UCZCIWE?

Zdesperowani pracownicy administracji i obsługi przedszkoli oraz szkół z Żywca przyszli do burmistrza Antoniego Szlagora i radnych miejskich prosić o podwyżkę. Również pracownicy techniczni placówek oświatowych z gminy Radziechowy-Wieprz upominają się o sprawiedliwość.


Gmina Koszarawa: radni podnieśli sobie diety, a…

WOJEWODA UCHYLIŁ

Półtora miesiąca temu radni gminy Koszarawa podnieśli sobie diety. Tymczasem służby wojewody śląskiego uznały, że uchwała w tej sprawie została podjęta z istotnym naruszeniem prawa!


16-latka pokonała utytułowane seniorki!

ZŁOTA KLAUDIA

To była największa, ale jakże miła niespodzianka. Zaledwie 16-letnia Klaudia Płaza z LKS-u Łucznik Żywiec została halową mistrzynią Polski seniorów w łucznictwie!

 

 

 

 

E-wydanie