Wydanie nr 10 z dnia 11.03.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Żywiec: z kasy miejskiej na dach galerii handlowej

ZDZIWIENIE REMONTEM

Sprawa ta wzbudziła wśród mieszkańców Żywca i części radnych spore kontrowersje. Za ponad 2,2 mln zł władze miejskie zleciły remont dachu budynku galerii handlowej Lider.


Oddział Celny w Żywcu do likwidacji, ale…

CO WYWALCZYLI POSŁOWIE?

Wiele wskazuje na to, że w Żywcu zlikwidowany zostanie Oddział Celny, ale niewykluczone jest utworzenie tzw. miejsca wyznaczonego, w którym byłyby prowadzone czynności przewidziane przepisami prawa celnego.


Łodygowice: libacje na parkingu

PIJĄ, ŚMIECĄ, ZACZEPIAJĄ

Nowy, elegancki parking z ławeczkami przy stacji kolejowej Łodygowice stał się niestety miejscem alkoholowych biesiad.


Trudne pytania o oczyszczalnię w Zwardoniu

ZLIKWIDUJĄ CZY NIE?

Czy oczyszczalnia ścieków w Zwardoniu, na której budowę i modernizację wydano spore pieniądze, zostanie zlikwidowana? Z jednej strony Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu zaprzecza, a z drugiej przyznaje, że jednak są takie koncepcje.


Żywiec: radny zwraca uwagę, miasto bagatelizuje

SŁUPY „REKLAMOWE”

Radny miejski Marian Kastelik zwraca uwagę na nieestetycznie poobklejane słupy oświetleniowe w Żywcu. Znany działacz społeczny postanowił z tym powalczyć. Niestety, władze miasta wydają się nie tylko nie widzieć problemu, ale i go bagatelizować.


W gminach Jeleśnia i Świnna

WIĘCEJ ZA ŚMIECI

Od kwietnia mieszkańcy gmin Jeleśnia i Świnna zapłacą więcej za odbiór śmieci.


Przyziemny kłopot w Rajczy

GDZIE SIKU?

Właściwie tego tematu w ogóle nie powinno być, bo przecież Rajcza jest miejscowością turystyczną. Chodzi o zwykłe toalety publiczne…


Miasto kupuje

DWA AUTA SŁUŻBOWE

Dwa samochody służbowe zamierzają kupić w tym roku władze miejskie Żywca. Zamiar ten wywołał spore zdziwienie wśród części radnych miejskich, którzy poprosili burmistrza Antoniego Szlagora o przedstawienie zasadności zakupu.


„Żwirowa” już w ramach InterHealth Canada

ZAGWOZDKA Z BUDYNKIEM

Z początkiem lutego Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ulicy Żwirowej w Żywcu Sporyszu zmienił właściciela. Nowym została firma InterHealth Canada, która ma przed sobą poważny problem ze stanem technicznym obecnego budynku.

 

 

 

E-wydanie