Wydanie nr 11 z dnia 18.03.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


COVIDOWY KATAKLIZM

Z podwójną siłą uderzyła w Żywiecczyznę trzecia fala koronawirusa. Brak oddziału covidowego w Szpitalu Żywiec, który wygaszono w połowie stycznia, spowodował, że karetki z ciężkimi przypadkami zakażonych zaczęły krążyć po całym województwie. W konsekwencji będące w rozjazdach zespoły ratownictwa medycznego w nagłych przypadkach zachorowań musieli zastępować… strażacy lub ekipy ze śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego!


Płatne parkowanie kolejnym ciosem

STREFY PÓŹNIEJ?

Do Rady Miejskiej w Żywcu wpłynęła petycja w sprawie zawieszenia do kwietnia 2022 roku uchwały o wprowadzeniu stref płatnego parkowania na terenie miasta.


Radziechowy: bez szans na podłączenie

NIE MA, NIE MA WODY…

Ponad 100 podań od mieszkańców Radziechów czeka bezskutecznie w sprawie podłączenia gospodarstw do sieci wodociągowej. W 30 przypadkach ludzie nie mogą z tego powodu zamieszkać w nowo wybudowanych domach. Sęk w tym, że ujęcia wody są już tak przeciążone, że każdy nowy odbiorca to problemy z wodą dla pozostałych…


OGIEŃ W WARSZTACIE

W minionym tygodniu do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło w Łękawicy. 11 marca na ulicy Krakowskiej zderzyły się tam czołowo dwa samochody. Natomiast 10 marca doszło do pożaru w warsztacie zakładu przetwórstwa drzewnego w Sopotni Małej.


ZŁOTO SZTANGISTY-DEBIUTANTA

Z trzema medalami wrócili sztangiści TS Czarni-Góral Żywiec z Mistrzostw Śląska do lat 20, które odbyły się w Katowicach. Złoty medal z wynikiem 180 kg w dwuboju zdobył debiutant Karol Węglarz.

 

 

 

E-wydanie