Wydanie nr 14 z dnia 8.04.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Basen, ścieżki rowerowe, pumptrack i nie tylko

TURYSTYCZNY ZASTRZYK

Prawie 29 mln zł otrzymało 15 gmin z Żywiecczyzny w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Za pieniądze te planowane są inwestycje, które powinny podnieść atrakcyjność turystyczną poszczególnych gmin.


PUSTOSTANY W OGNIU

W czwartek, 1 kwietnia, paliły się dwa niezamieszkane domy – w Ujsołach i w Żywcu. Natomiast w piątek, 2 kwietnia o 1.10, zapalił się domek letniskowy w Glince.


W Jeleśni i Krzyżowej czekają jak na zbawienie

CO Z TĄ WODĄ?

Od kilku tygodni gotowe są już podłączenia sieci wodociągowej do części domów w Jeleśni i Krzyżowej. Ale na razie zawiedzeni mieszkańcy na próżno wyczekują płynącej w kranach wody z tej sieci. Dlaczego wszystko tak się przedłuża?


Z DYREKTORA NA LIKWIDATORA

Od 1 kwietnia Antoni Juraszek przestał być dyrektorem Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, a został jego likwidatorem.


Gmina Węgierska Górka: potrzebny od zaraz

WYPATRUJĄC ŻŁOBKA

Wielu mieszkańców marzy, aby w gminie Węgierska Górka powstał w końcu żłobek. Tym bardziej że władze gminne obiecywały jego utworzenie. Czy jest na to jakaś szansa?


W gminie Świnna

ZMIANA SKARBNICZKI

W Urzędzie Gminy Świnna doszło do zmiany na jednym z kluczowych stanowisk. Na emeryturę przeszła dotychczasowa skarbnik gminy Janina Wiewióra.


ŚWIETNE STARTY ANIELI

Aż sześć startów, i to z powodzeniem, odnotowała pod koniec marca „alpejka” Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski Korbielów).

 

 

 

E-wydanie