Wydanie nr 9 z dnia 4.03.2021

 

„ŻYWIECKA KRONIKA BESKIDZKA” – WEWNĄTRZ „KRONIKI BESKIDZKIEJ”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Centrum Żywca: strefy przyjęte

PARKOWANIE NIE ZA DARMO

Klamka zapadła. Żywieccy radni miejscy zdecydowali o wprowadzeniu w mieście stref płatnego parkowania i ustalili wysokość opłat. Ale na razie nie podano, kiedy strefy się pojawią. Nieoficjalnie mówi się, że może to być za około pół roku.


TRAWY JUŻ PŁONĄ…

Jeszcze dobrze nie pożegnaliśmy zimy, a już rozpoczął się proceder podpalania traw.


Powiatowe linie nie ruszyły

KIEDY TE BUSY?

Chociaż po cichu liczono, że się uda, w poniedziałek, 1 marca nie ruszyły nowe linie autobusowe dotowane przez Starostwo Powiatowe w Żywcu i przez część gmin z Żywiecczyzny. Dlaczego?


Przyjęcia na oddział wstrzymane

WIRUS NA REHABILITACJI

Na oddziale rehabilitacyjnym Szpitala Żywiec pojawiło się ognisko zakażeń koronawirusem. Do pierwszego przypadku zakażenia doszło 20 lutego. Szpital zapewnia, że sytuacja na oddziale jest ściśle monitorowana.


Rozjechana droga między Lalikami a Koniakowem

JAKBY BOMBA SPADŁA!

Do totalnej dewastacji odcinka drogi wojewódzkiej nr 943 doszło pomiędzy Lalikami a Koniakowem. Przejazd tamtędy wymaga sporych umiejętności i grozi poważnym uszkodzeniem samochodu! Po naszej interwencji Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach wprowadził tam ograniczenie tonażu. Ale mieszkańcy oczekują bardziej konkretnych działań.


Pacjentów transportował ZZOZ

CZY „KANADYJCZYCY” ZAPŁACILI?

Przez ponad trzy miesiące firma ICZ Healthcare, która prowadzi Szpital Żywiec, nie wykonywała usług transportu szpitalnego na rzecz pacjentów. Musiał to za nią robić Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu – mimo że pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia dostają na ten cel „Kanadyjczycy”.


Widywany na uroczystościach i spotkaniach

KIEROWNIK TO TU, TO TAM…

Czy Stanisław Baczyński, będąc radnym z PiS w Sejmiku Województwa Śląskiego, nie pełni przypadkiem tej funkcji kosztem godzin pracy w Starostwie Powiatowym w Żywcu, gdzie ma niezwykle ważne stanowisko?


Czekanie na decyzję w sprawie spalarni/ciepłowni

KOLEJNY TERMIN…

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska podała kolejny termin na wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla budowy dwóch spalarni/ciepłowni w Żywcu.


WALECZNA MAJA JUŻ PO OPERACJI

7-letnia Maja Ormaniec z Gilowic przeszła już skomplikowaną operację kręgosłupa w Stanach Zjednoczonych. Teraz czeka ją rehabilitacja. Amerykańscy lekarze stwierdzili, że za około trzy lata niezbędna będzie kolejna operacja.

 

 

 

E-wydanie